Loe juurde

Südame äkilise seiskumise korral on abi saabumise kiirus kriitilise tähtsusega. AED (Automated External Defibrillator) on elustamisaparaat, mille eesmärk on võimaldada igal kõrvalseisjal kannatanut abistada. AED kasutamine on lihtne ning visuaal- ja hääljuhised võimaldavad abi anda erihariduseta inimesel ehk juhuslikult kõrvalseisjal.

Äkksurm ehk südame seiskumine tabab ainuüksi Eestis ühel aastal hinnanguliselt 3000 inimest. Südame seiskumine ei ole ette ennustatav ning seetõttu hangitakse ning paigladatakse AED aparaate paikadesse, kus viibib palju inimesi. AED apraate paigaldavad ettevõtted ning avalikud asutused oma töötajate või külastajate kaitsmiseks.

Punane Rist hindab, et peale südame seiskumist kahaneb eduka elustamise võimalus iga minutiga  10%. See tähendab, et AED kasutamine enne kiirabi saabumist võib mitmekordselt suurendada inimese ellujäämisvõimalust.

Ka Eestis on AED abil korduvalt elusid päästetud ning AED peaks kuuluma iga ettevõtte ning asutuse põhivarustuse hulka. Siit veebipoest saate parima lahenduse!

 

Section 1
Section 2
Section 3